2. - Италия
  3. Дженоа записа важни три точки в борбата за оцеляване (ВИДЕО)

Дженоа записа важни три точки в борбата за оцеляване (ВИДЕО)

Генуезците трябваше да чакат цели 71 дни за третата си победа

Закъсалият тим на Дженоа най-после си пое глътка въздух в битката за оцеляване. Генуезците трябваше да чакат цели 71 дни, за да постигнат едва третата си победа в шампионата на Серия А и да се отлепят от дъното на класирането.

В жертва на "грифоните" се превърна прекият им конкурент в долната половина на таблицата Сасуоло. Те надделяха мъчно с 2:1 на "Мараси" и посрещнаха подобаващо новия си наставник Давиде Никола, който замени злополучния Тиаго Мота.

Доменико Кришито откри за домакините от дузпа в средата на първата част, но почти веднага Педро Обианг изравни. В края на мача гол на Сасуоло беше отменен след намеса на ВАР, а четири минути преди изтичането на редовното време ветеранът Горан Пандев донесе изстраданата победа на генуезците.

Гостите започнаха по-активно и имаха повече положения в първите минути. Хамед Траоре стреля опасно още в 6-та минута, но Матиа Перин спаси. После пак той спря Траоре и Мануел Локатели, за да опази нулевото равенство.

И сякаш от нищото Дженоа поведе в 29-та минута. Тогава Педро Обианг направи глупава дузпа, а от 11-те минути бившият национал Кришито беше безпощаден и откри за 1:0. Малко след това пък Антонио Санабрия изпусна да удвои за домакините и до голяма степен да предреши интригата.

Затова "грифоните" бяха наказани светкавично. В 33-та минута грешникът за дузпата Педро Обианг се реабилитира, когато отбеляза с далечен удар, но не и без помощта на късмета, с който преодоля най-накрая Перин и направи 1:1.

До почивката домакините можеха да си върнат аванса, но удар на Стефано Стураро беше избит от вратаря. В крайна сметка почивката дойде при равен резултат, а той се запази и дълбоко до последните минути на двубоя.

Статуквото можеше да се промени в 78-та минута, когато Сасуоло стигна до попадение. Тогава Филип Джуричич довкара една топка, но след преглед с ВАР се видя, че Масимилиано Ирати е играл с ръка в изграждането на атаката и попадението не беше зачетено.

Всичко вървеше към може би заслужено равенство, но в 86-та минута на сцената излезе 36-годишният Горан Пандев. Македонският голмайстор се пребори за една топка във вратарското поле и с глава донесе победата на тима си, първа от 26 октомври насам.

С нея Дженоа събра 14 точки и е вече на предпоследното място, като е само на една точка от спасителния бряг, където в момента се намира градският съперник Сампдория. Сасуоло е с 19 точки на 13-та позиция и все още е сравнително спокоен за бъдещето си.