2. - Италия
  3. Емполи запази надежди за спасение след успех над Фиорентина (ВИДЕО)

Емполи запази надежди за спасение след успех над Фиорентина (ВИДЕО)

Изгониха играч на "виолетовите" след мача

Емполи спечели много ценна победа - 1:0 у дома срещу Фиорентина в мач от 35-ия кръг на Серия "А". По този начин тимът  запази шансове за спасение, след като вече има 32 точки и изостава само с 2 на Удинезе, който е 17-ти. Гостите са на 13-о място с 40 точки.

Още във 2-ата минута Траоре стреля към вратата на "виолетовите", но не успя да се разпише. Гостите отвърнаха с удар на Муриел в 14-ата минута, с който вратарят на домакините обаче се справи.

През втората част Емполи натисна съперника и в 54-ата минута стигна до попадение. Фариас вкара след пас на Ди Лоренцо.

Гостите пропуснаха да стигнат до изравняването в 77-ата минута, но Симеоне не сполучи. Любопитното е, че след края на мача Верету от гостите получи червен картон.