2. - Италия
  3. Фиорентина би драматично Палермо в мач със слабо съдийство (ВИДЕО)

Фиорентина би драматично Палермо в мач със слабо съдийство (ВИДЕО)

Двубоят завърши 2:1, два гола бяха незачетени за „виолетовите”

Фиорентина победи Палермо в мач от 15-ия кръг на Серия А. Двубоят, който се проведе на стадион „Артемио Франки”, завърши при резултат 2:1. До успеха се стигна с късен гол на Бабакар.

Срещата бе белязана от слабо съдийство – два гола не бяха зачетени за „виолетовите” през първото полувреме, въпреки че бяха редовни.

Българският национал Ивайло Чочев започна като титуляр и остана на терена през цялото време. В 77-ата минута той отправи опасен удар и бе близо до това да осъществи обрат за своя тим.

Първото спорно положение стана в 11-ата минута. Тогава Калинич вкара топката във вратата, но голът не бе зачетен заради засада. След повторението стана ясно, че преценката на страничния съдия не е правилна.

Весино бе близо до попадение след мощен удар. Той стреля в 19-ата минута, топката обаче профуча покрай вратата.

В 28-ата минута Бернардески навлезе в наказателното поле и подаде към непокрития Калинич. Той стреля от движение, изпълнението му обаче бе крайно разочароващо – високо над вратата.

Резултатът бе открит в 32-ата минута. Тогава бе отсъдена дузпа за Фиорентина след игра с ръка на Алесами в наказателното поле. Бернардески се засили и с левия крак прати точно в долния десен ъгъл.

Бабакар вкара в 36-ата минута, след като вратаря не успя да улови добре при удар. Голът обаче не бе зачетен, защото съдията сметна, че Бабакар е извършил нарушение при отиграването си. Играчът игра с топката, която не бе във владение на стража.

В началото на второто полувреме Мата Яяло изпълни майсторски пряк свободен удар – прехвърли стената и не остави шансове на вратаря – и така резултатът бе изравнен.

След това двата отбора си размениха по няколко добри положения, но всичко се реши в самия край на мача. Бабакар вкара в третата минута на добавеното време. Той засече с глава центриране от ъглов и накара „Артемио Франки” да избухне в радост.

Италия удържа Белгия, след като поведе с 2:0 (ВИДЕО)