2. - Италия
  3. Фиорентина изпрати Астори с победа в мача на сълзите (ВИДЕО)

Фиорентина изпрати Астори с победа в мача на сълзите (ВИДЕО)

Отборът от Флоренция надви последния в Серия А с 1:0

Отборът на Фиорентина победи с минималното 1:0 последния в Серия А тим на Беневенто в първата среща на "виолетовите" след ужасната трагедия в техния лагер преди седмица, когато почина капитанът им Давиде Астори.

Сблъсъкът на "Артемио Франки" започна с минута мълчание в почит на защитника, а в 13-та минута мачът беше прекъснат за кратко по същата причина.

Всички деца, дошли да наблюдават мача имаха екип с номер 13 - този, с който игра бившият капитан на Фио, а преди началото на срещата бяха пуснати няколко балона към небето, като тифозите изпратиха своя любимец.

И двата отбора започнаха предпазливо мача, като първото по-сериозно положение пред една от двете врати дойде в 22-та минута, когато Джовани Симеоне успя да се измъкне от защитата на гостите, но не нацели по правилния начин топката. Три минути по-късно обаче падна и победният гол, след като Виктор Уго успя да засече центриране на Сапонара от корнер и откри.

През втората част Беневенто започна по-активно, но на гостите липсваше последният пас и нападенията им приключваха преди наказателното поле. В 78-та минута те имаха претенции за дузпа след игра с ръка на Бираги в наказателното поле на Виола, но реферът реши да не отсъжда наказателен удар.

В добавеното време Милан Бадел пробва изстрел от дистанция, но не успя да намери целта. Така Фиорентина събра 38 точки и излезе девети в класирането, а Беневенто остава на дъното с едва 10 пункта.

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1