2. - Италия
  3. Гълъбинов титуляр при равенство на Ливорно

Гълъбинов титуляр при равенство на Ливорно

Божинов влезе като резерва при победа на Тернана

Андрей Гълъбинов игра като титуляр при равенството на Ливорно 3:3 срещу Про Верчели, докато Валери Божинов влезе от скамейката при победата на Тернана с 1:0 Специя. Мачовете са част от 35-ия кръг на втора италианска футболна дивизия.

Гълъбинов и неговите съотборници изнесоха страхотен мач, но през второто полувреме изпуснаха преднината си и дори можеха да си тръгнат без точки от стадион "Силвио Пиола", кръстен на юношата на клуба и легендарен нападател на италианския национален отбор от средата на миналия век. Матия Спрокати даде аванс на домакините още в началните минути, но Майкон Морейра в 12-та минута и Лука Силигарди в 26-та доведоха резултата до пълен обрат. Спрокати изравни резултата за Про Верчели в самия край на първото полувреме, а Давиде Лупи даде аванс на домакините в 81-та минута.

Гостите от Ливорно обаче не се отказаха от равенството и Емерсон вкара от дузпа в 86-та минута, изравнявайки за 3:3. Ливорно завърши мача с десет души на терена след втори жълт картон на Еней Йеленич в добавеното време, но все пак гостите удържаха равенството. То ги остави на шесто място, което дава права на участие в плейофите за влизане в елита на италианския футбол. Про Верчели пък е 18-и и в зона за плейоф за оставане в Серия "Б".

Тернана се изкачи до 12-а позиция след победата с 1:0 над Специя, което оставя тима на Валери Божинов на четири точки от Про Верчели. Българският национал се появи в игра в 79-та минута, като 16 по-рано Фелипе Авенати беше оформил победата в полза на Тернана.