2. - Италия
  3. Головата машина Игуаин остави живи мечтите на Наполи за титла (ВИДЕО)

Головата машина Игуаин остави живи мечтите на Наполи за титла (ВИДЕО)

Неаполитанците губеха с 0:1 от Дженоа на почивката, но спечелиха с 3:1

Гонсало Игуаин вкара два гола и остави живи надеждите на Наполи за титлата в Италия при обрата от 0:1 на почивката до 3:1 срещу Дженоа на „Сан Паоло” в 30-ия кръг. „Пипита” има вече 29 гола в 30 кръга, а неаполитанците отново се доближиха на три точки от лидера и шампион Ювентус, който по-рано днес тресна Торино с 4:1 в градското дерби.

Както често се случва напоследък, Наполи се оказа изоставащ. Колумбийският халф на „грифоните” Томас Ринкон се пребори с Кулибали и заби под гредата на неубедителния Пепе Рейна – 1:0 за Дженоа в 10-ата минута.

След гола настана истинска обсада пред вратата на Дженоа, но геройските намеси на Перин и неумели изстрели на Хамшик и Инсиние съхраниха аванса на гостите до почивката.

Натискът обаче даде своя резултат само 6 минути след почивката. Игуаин използва пас над защитата на Хисай и мушна ниско под Перин за 1:1.

Секунди по-късно Игуаин пропусна набързо да направи пълен обрат, а Черчи пропусна отново да изведе Дженоа напред след грешка на Кулибали при една от редките контри на гостите.

Наполи се мъчеше да стигне до нов гол, но 9 минути преди края отново Игуаин хвърли „Сан Паоло” в дива радост. Той стигна пас на Хамшик, чукна си топката между двама защитници и много прецизно насочи в далечния ъгъл, за да оплете в мрежата с помощта на дясната греда – 2:1 и 29 гола за него в 30 мача.

В края Тачидис беше близо с далечен шут за гостите, а воле на Габидиани беше избито от Перин. В добавеното време  Габиадини намери резервата Ел Кадури и той сложи край на интригата – 3:1.

Наполи е втори с 67 точки, лидер е Ювентус със 70. Дженоа е 12-и с 34 точки.