2. - Италия
  3. Хамшик напуска Наполи след 12 години

Хамшик напуска Наполи след 12 години

Словакът ще продължи кариерата си в Китай

Старши треньорът на Наполи Карло Анчелоти потвърди, че Марек Хамшик нй-вероятно е изиграл последния си мач за отбора при победата над Сампдория с 3:0. Словашкият халф беше титуляр и остана на терена до 74-ата минута, когато под бурните овации на "Сан Паоло" напусна терена, заменен от Амаду Диавара.

"Водим преговори, истина е. Клубът уважава желанието на Хамшик, той е част от историята на Наполи. Ако Марек иска да се впусне в ново предизвикателство, няма смисъл да го спираме. Важното е самият той да е щастлив. Моето мнение също е, че ако даден футболист предпочита да си тръгне, не трябва да му пречим", коментира Анчелоти.Хамшик ще продължи кариерата си в китайския Далиан Ифан. Словакът ще подпише договор за 3 години, а Наполи ще получи 15 млн. евро. Трансферът още не е обявен официално, но според някои медии Хамшик вече е парафирал с азиатците.

Наполи привлече Хамшик през 2007 година от Бреша. Халфът бързо се превърна в любимец на тифозите и сезон след сезон ги радваше с изявите си. Той приключва кариерата си в Неапол с общо 519 мача, в които е вкарал 121 гола и е направил 111 асистенции. 31-годишният словак е рекордьор по изиграни мачове и отбелязани голове с екипа на Наполи и отдавна има статут на клубна легенда.

Любопитен факт е, че някои от най-важните постижения на халфа са свързани със Сампдория. Срещу моряците" той вкара първия си гол в Серия "А", пак срещу тях заби гол №115, с който изпревари самия Диего Марадона и стана най-добър реализатор в историята на клуба, а снощи изигра и последния си мач с екипа на неаполитанци срещу тима от Генуа.