2. - Италия
  3. Истински голов спектакъл на "Артемио Франки" (ВИДЕО)

Истински голов спектакъл на "Артемио Франки" (ВИДЕО)

Фиорентина и Сампдория поделиха точките в мач с шест гола

Фиорентина и Сампдория направиха феноменален мач от 20-ия кръг в италианската Серия А, завършвайки наравно – 3:3, в дома на Ла Виола - "Артемио Франки".  Домакините играха повече от 50 минути с човек по-малко, след като Едемилсон Фернандес получи втори жълт картон в 39-ата минута и бе изгонен.

Иначе в 34-ата минута новодошлият нападател във Фиорентина Луис Муриел откри головата си сметка за „виолетовите”, наказвайки бившия си клуб. Муриел напредна мощно отляво и с фин удар откри резултата. Пет по-късно Фернандес извърши циничен фаул в половината на Сампдория, а главният съдия му показа втори жълт картон, за да го изгони.

В 44-ата пък Гастон Рамирес изпълни прекрасен свободен удар, вкарвайки топката с помощта на гредата и изравни – 1:1.

Мачът вървеше съвсем спокойно преди Луис Муриел да вкара втори гол в мача след чудесна контраакция в 70-тата минута и да даде повторно аванс на домакините. В 81-ата пък Юго игра с ръка в наказателното поле пред Албан Лафонт и Самп получи дузпа. Зад топката застана Фабио Куалярела, който изравни резултата за втори път.

Четири по-късно Куалярела овладя между двама бранители на Фиорентина, преминавайки зад тях и с техничен удар прати Сампдория за пръв път напред в резултата – 2:3 за гостите.

Фиорентина показа непримирим характер с десет човека и във втората минута от добавеното време Пецела изравни. Домакините изпълниха заучено свободен удар, а Киеза центрира отдясно. Топката се отби в тяло на бранител на Самп и отиде към далечната греда, където Пецела се хвърли и я насочи във вратата – 3:3. По този начин двата отбора запазиха местата си в класирането, като Сампдория е осми с 30 точки, а Ла Виола е десети с три точки по-малко. В идния кръг „виолетовите” срещат последния Киево като гост, а Сампдория приема Удинезе.

В друг дуел на дъното в Италия СПАЛ и Болоня завършиха 1:1 във Ферара. Рикардо Паласио даде аванс на Болоня в 24-ата минута, а Ясмин Куртич изравни в 64-ата минута.