2. - Италия
  3. Италия прекърши Гърция за десет минути в Атина

Италия прекърши Гърция за десет минути в Атина

"Адзурите" оформиха класическа победа още през първото полувреме в гръцката столица

Италия надви Гърция с 3:0 при гостуването си в група J от квалификациите за Евро 2020. "Скуадра Адзура" реши всичко в двубоя в рамките на десет минути в края на първата част, когато на три пъти хванаха гръцката защита неподготвена.

Срещата на Олимпийския стадион в Атина започна отлично за гостите и още в 9-та минута Джорджо Киелини стреля опасно с глава. В 21-та Андреа Белоти стреля покрай вратата, но в 23-та Николо Барела откри за италианците след асистенция на Петела.

След точно половин час игра Италия разви бърза контраатака, минала през Киеза, топката стигна до Лоренцо Инсине, който напредна към наказателното поле и с хубав удар в далечния ъгъл покачи на 2:0.

Само три минути по-късно Емерсон центрира отлично в пеналта на гръцкия тим и Леонардо Бонучи се разписа с глава за 3:0.

След почивката адзурите продължиха с добрата си игра, като Барела и Флоренци имаха отлични шансове да отбележат, но ударите им бяха спасени. В 70-та минута Костас Фортунис създаде единственото по-чисто положение пред Сиригу, но стражът на гостите спаси.

15 минути преди края отличен изстрел на Инсине бе париран от Баркас, а малко след това Федерико Киеза отправи силен шут, профучал покрай страничния стълб на домакините.

Така с победата си в Атина Италия остава на върха в групата с перфектен резултат - девет точки от три мача. Зад тях вече е Финландия с 6, а след това следват Босна и Херцеговина, Гърция и Армения.