2. - Италия
  3. Каляри още повече задълбочи кризата в Дженоа

Каляри още повече задълбочи кризата в Дженоа

Сардинци разбиха Дженоа с 4:1

Каляри победи като домакин Дженоа с гръмкото 4:1 и остави "грифоните" без точка вече четвърти мач. Марко Бориело се отчете с два гола за сардинци, а още толкова добавиха Жоао Педро Галвао и Диего Фариас. Единственото попадение за гостите бе дело на Джовани Симеоне, след което Каляри направиха пълен обрат.

В 8-та минута Жоао Педро опита удар от воле, но топката мина покрай вратата. В следващите минути гостите поеха инициативата и логично в 28-та минута Симеоне откри, след като засече с плонж центриране отляво. В 40-та минута Бориело успя да стигна първи до спорна топка и да изравни. Точно преди почивката отново той можеше да направи пълен обрат, но ударът му с глава се отби от гредата. Веднага след това обаче Жоао Педро успя да вкара и да даде аванс на сардинци.

След почивката домакините показаха повече желание и в 60-та минута стигнаха до трети гол, след като този път удар от въздуха на Бориело се оплете в мрежата. Пет минути по-късно реферът отсъди и дузпа за Каляри, която бе реализирана от Диего Фариас за крайното 4:1.

Така Каляри се изкачиха до 10-място с 26 точки, а Дженоа са с 14-ти с 23 пункта.