2. - Италия
  3. Каляри разплака Дел Пиеро и компания в Торино

Каляри разплака Дел Пиеро и компания в Торино

Каляри победи Ювентус с 3:2 като гост в среща от 22-ия кръг на италианската Серия „А”. Гостите от Сардиния губеха на почивката с 1:2, но успяха да стигнат до пълен обрат през втората част.

Двубоят на Олимпийския стадион в Торино започна много добре за Каляри и Биондини в 16-ата минута откри резултата. „Старата госпожа” се хвърли в атаки и Момо Сисоко с глава изравни в 31-ата. Чешкият халф Павел Недвед показа, че все още не трябва да бъде отписван от футбола и с хубав изстрел в 38-ата даде аванс на Ювентус, който се запази до почивката.

През второто полувреме тимът на Каляри разчиташе предимно на контраатаки, които се оказаха смъртоносни за защитата на „бианконерите”. Жеда в 54-ата минута изравни за 2:2, а Матри в 78-ата донесе трите точки на Каляри след отлично двойно подаване със свой съотборник.

Ювентус загуби през седмицата от Удинезе, а след новата грешна стъпка, се отдалечи от лидера Интер на 6 точки, който е и с мач по-малко. Каляри пък вече дели 7-ото място с Наполи, като двата тима имат по 34 точки.

ЮВЕНТУС - КАЛЯРИ 2:3
(0:1) Биондини 16’
(1:1) Сисоко 31’
(2:1) Недвед 38’
(2:2) Жеда 54’
(2:3) Матри 78’

Ювентус: Буфон; Мелберг, Легроталие, Киелини (71’ Григера), Молинаро; Маркиони (70’ Якуинта), Сисико, Дзанети (20’ Маркизио), Недвед; Амаури, Дел Пиеро
Каляри: Маркети; Писано, Бианко, Канини, Агостини; Биондини, Конти, Фини (85’ Парола); Косу; Жеда, Акуафреска (61’ Матри)

Жълти картони: Киелини, Дел Пиеро (Ювентус); Писано, Агостини, Конти (Каляри)