2. - Италия
  3. "Канибалите" от Уругвай изритаха Италия от Мондиала след скандален мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Урусите" биха с 1:0 с късен гол на Диего Годин, спорен червен картон на Маркизио и нова канибалска проява на Суарес

Уругвай победи Италия с 1:0 в последен мач от Група D и изхвърли 4-кратния световен шампион от Мондиала в Бразилия. Диего Годин вкара победния гол с глава в края след корнер, но съдията от Мексико Марко Родригес помрачи зрелището със спорен червен картон на Маркизио и недаден такъв за Луис Суарес, който удари с глава Киелини и го ухапа.

Уругвай завърши на второ място в групата с 6 точки и ще играе на осминафинал с първия от Група C, най-вероятно Колумбия. Коста Рика удържа 0:0 с Англия и изненадващо спечели убедително „групата на смъртта” със 7 точки, докато англичаните се прибират у дома само с една точка.

На „Арена дас Дунас” в Натал Италия и Уругвай се бореха само за едно място напред и един бивш световен шампион отпадна.

Чезаре Прандели смени схемата и заложи на традиционното за Ювентус 3-5-2, а в стартовите му 11 имаше шестима играчи на италианския шампион. Имобиле застана до Балотели в атака, а Дармиан и Де Шилио действаха по фланговете. Де Роси пропусна мача заради травма.

Оскар Табарес заложи на същите играчи, които победиха Англия и дуетът Кавани – Суарес стряскаше Буфон и хората пред него.

Двата отбора бяха играли 9 пъти помежду си преди сблъсъка, като последният беше миналата година пак в Бразилия на Купата на конфедерациите, където Италия победи след дузпи при 2:2 в редовното време.

Първата част премина под знака на предпазливостта, която бе налегнала и двата отбора.

Буфон изби фалцово центриране на Суарес от пряк свободен удар, а Пирло отговори с марков шут от далечен свободен удар, но Муслера внимаваше и изби в корнер.

Балотели не върна за Имобиле при обещаваща атака, а после новият нападател на Борусия (Д) се хвана за главата, защото стреля в аут от отлична позиция след рикоширало центриране отляво.

Буфон направи две поредни спасявания след удари на Суарес и Лодейро. Касерес опита да прехвърли от центъра своя съотборник в Ювентус Джиджи Буфон, но бе неточен.

Балотели имаше здравословни проблеми и бе заменен от Марко Пароло на почивката. За Уругвай пък се появи Макси Перейра.
Кавани се хвърли театрално за дузпа след сблъсък с Бонучи, а Суарес прати високо от пряк свободен удар. Родригес разигра добре със

Суарес и видя, че Буфон е излязъл напред, но не успя да се възползва.

Италия остана с 10 души след час игра за едно странно нарушение на Клаудио Маркизио. Халфът на Ювентус си поведе дълго топката и посегна високо с бутоните към крака на Аревало Риос и това беше достатъчно за съдията от Мексико Марко Родригес да покаже директен червен картон на Маркизио.

Табарес пусна трети нападател в лицето на Стуани, а Италия се окопа в защита.

Кавани се сбута със защитата, но това се оказа извеждащ пас за Суарес, който веднага насочи към левия ъгъл, но Буфон показа класа и изби в корнер. „Адзурите” имаха златен шанс чрез Имобиле, но Хименес му изби кълбото в последния момент.

В 79-ата минута дойде може би най-скандалният момент. Луис Суарес удари с глава Киелини без топка и ухапа бранителя по рамото, но нито един от съдиите не видя това и звездата на Ливърпул не получи дори жълт картон.

Само две минути по-късно дойде и тъжната развръзка за Италия. Гастон Рамирес центрира от корнер, а бранителят на Атлетико Мадрид Диего Годин къде с глава, къде с рамо прониза Буфон за 1:0.

С 10 души Италия нямаше сили за финален натиск и Суарес провали две отлични контри за втори гол.

„Скуадрата” стяга багажа и лети още утре за дома, а Уругвай очаква осминафиналите, където по всяка вероятност ще играе срещу Колумбия.