2. - Италия
  3. Карпи прати Верона в Серия „Б” с късен успех над Емполи (ВИДЕО)

Карпи прати Верона в Серия „Б” с късен успех над Емполи (ВИДЕО)

Резерва донесе победата с гол в 85-ата минута

Гол в края на резервата Кевин Ласаня донесе ценна победа на Карпи над Емполи в последния мач от XXXV кръг на Серия "А".

След успеха си тимът е над опасната зона, а последният Верона вече изпадна и на теория, макар че по-рано през деня победи след обрат именития Милан с 2:1.

Домакините можеха да поведат още в седмата минута, но вратарят Алберто Пелаготи спаси удар на Джери Мбакогу, а в 26-ата реферът Паоло Валери вдигна спорен червен картон на Леван Мчелидзе за удар с ръка в лицето на Марко Крими.

Първоначално съдията смяташе да покаже само жълт картон на футболиста на Емполи, но след консултация със своя помощник директно го изгони. Повторенията показаха, че арбитърът по-скоро е сгрешил.

Така се стигна до 85-ата минута, в която Ласаня вкара единственото попадение в срещата, а в самия й край неговият съотборник Лоренцо Лоло също бе изгонен,

Благодарение на успеха си новаците вече са с 3 точки пред Палермо в битката за оцеляване в Серия „А”.

Италия удържа Белгия, след като поведе с 2:0 (ВИДЕО)