2. - Италия
  3. Карпи вкара четири на Дженоа в странен мач с ключов червен картон (ВИДЕО)

Карпи вкара четири на Дженоа в странен мач с ключов червен картон (ВИДЕО)

Торино удари Болоня с 1:0 с дузпа в последните секунди

Червен картон в края на първата част промени целия мач при обрата и много важен успех на Карпи с 4:1 над Дженоа у дома в 33-ия кръг на Серия А.

След две поредни загуби Карпи имаше спешна нужда от победа в битката за оцеляване. Нещата обаче се влошиха в 34-ата минута, когато Леонардо Паволети даде аванс на Дженоа.

Втори жълт картон на централния бранител на „Грифоните” Армандо Исо в първата добавена минута на полувремето обърна мача с главата надолу и Карпи направи обрат още до почивката с два гола в продължението. Ди Гаудио изравни с чудесен гол в 49-ата минута на първото полувреме, а треньорът на Дженоа Гасперини полудя, защото Лоренцо Лоло направи 2:1 в петата добавена минута на първата част.

Наставникът на гостите бе изгонен в трибуните през втората част, а Пашути покачи на 3:1 още в 49-ата минута, вече на второто полувреме.

Резервата Сабели оформи крайното 4:1.

Карпи има вече 31 точки и дръпна с три пред Палермо на Ивайло Чочев, който е все по-застрашен от изпадане.

В ранния мач от днес Торино победи Болоня с дузпа в последните секунди за 1:0 на „Ренато дал’Ара”. Това бе трета поредна победа за „биковете”.

Мачът вървеше към 0:0 след пропуски и на двата тима, но Белоти проби в наказателното поле и бе спънат от Розентини за дузпа. Белотси сам вкара от бялата точка с нисък удар в 92-ата минута.

Италия удържа Белгия, след като поведе с 2:0 (ВИДЕО)