2. - Италия
  3. Кротоне остана на дъното с 14-а загуба за сезона в Серия А

Кротоне остана на дъното с 14-а загуба за сезона в Серия А

Контузеният Сашо Тонев не беше в групата при 0:1 у дома от Болоня

Контузеният Александър Тонев не беше в групата на Кротоне, който допусна 14-ата си загуба за сезона след 0:1 у дома срещу Болоня. За тима на Роберто Донадони това бе едва втори успех навън през кампанията.

Кротоне имаше шанс да отлепи от последното 20-о място на своя стадион, но не го направи. Домакините помислиха, че са повели през първата част, но попадението на Марсело Трота беше отменено със засада.

Голове до почивката нямаше, но двама играчи на гостите бяха сменени принудително. Василис Торосидис пострада след грубо влизане на Паладино в глезена му, докато по ирония на съдбата Гастадело се контузи при свое нарушение срещу същия този Рафаеле Паладино.

В 51-ата минута Блерим Джемайли получи пас от Ладислав Крейчи, всички чакаха швейцарският национал да подава, но той видя коридор и с нисък изстрел попари Кротоне – 1:0.

Джемайли веднага изпусна да вкара и втори гол, а за домакините Маркус Роден направи голям пропуск. Кордас изби волето на Крейчи под гредата след фалцов пас на Джемайли. Пак Блерим Джемайли се замеси и в най-големия пропуск и не уцели вратата, след като Дестро му поднесе на тепсия, елиминирайки цялата защита.

В крайна сметка тези пропуски не се оказаха фатални за Болоня, който съхрани победата над новака и събра 23 точки, наравно с Дженоа, Сампдория и Каляри в горната част на втората половина от таблицата. Кротоне остава последен с 9 точки, колкото има и Пескара, Палермо е с 10.

Мота доволен от Ювентус след издънката (ВИДЕО)

Направихме всичко, обяви старши треньорът след 1:1 у дома с Каляри

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1