2. - Италия
  3. Лацио излъга слабака Лече, Миро Клозе с два гола (видео)

Лацио излъга слабака Лече, Миро Клозе с два гола (видео)

Дженоа остави Сиена в опасната зона

Лацио драматично взе трите точки след 3:2 на гости на Лече в 14-ия кръг на Серия А. Два гола за успеха вкара Мирослав Клозе, който не спира да бележи откакто премина в Рим през лятото.

Давиде ди Микеле изведе бившия отбор на Валери Божинов напред в 12-ата минута. Той се разписа от дузпа. Мирослав Клозе възстанови статуквото в 28-ата минута след асистенция на Мобидо Диаките.

След почивката на терена се появи Лорик Кана и албанецът се разписа за 2:1 в полза на столичани само секунди след като замени Джузепе Биава. Защитникът Стефано Ферарио пак направи резултата равен – 2:2 след час игра.

Опитът на Клозе обаче си каза думата и три минути преди края той преодоля Бенаси отново за крайното 3:2 в полза на Лацио насред „Виа дел Маре”.

В другият ранен мач от 14-ия кръг в Серия А Дженоа победи Сиена с 2:0 също като гост.

Марко Роси изведе „грифоните” напред в 57-ата минута,  а аржентинецът Родриго Паласио затвърди успеха на тима от Генуа с гол в продължението на мача след асистенция на Александър Меркел.

Лацио излезе на втора позиция с 28 точки, на една зад лидера Ювентус. Дженоа се изравни по токчи с Наполи и Палермо, които делят пета позиция. Сиена остава 17-ти с 14 точки, а Лече е забит на дъното с 8.