2. - Италия
  3. Лацио най-накрая се върна към победите и се настани в зона ШЛ

Лацио най-накрая се върна към победите и се настани в зона ШЛ

Лациалите с 3:1 над Каляри за първа победа от пет мача

Отборът на Лацио победи с 3:1 Каляри като домакин в мач от 17-ия кръг на Серия А. "Римските орли" излязоха в нова схема на игра и това даде резултат.

Срещата на Олимпико в Рим започна добре за домакините и още в 12-та минута Милинкович-Савич откри за сините след като се възползва от зле избита топка от вратаря на гостите и от около 11 метра се разписа за 1:0.

Лацио продължи с натиска си и така се стигна до 23-та минута, когато Франческо Ачерби се пребори за топката след изпълнение на корнер и със шпагат реализира за 2:0.

След почивката лациалите не свалиха темпото и удари на Савич, Ачерби и Корея застрашиха Краньо, но той успя да се намеси. В 67-та минута обаче Сенад Лулич успя да реализира третото попадение в срещата.

В самия край на срещата Жоао Педро успя да реализира дузпа за Каляри, с което успя да донесе почетен гол за сардинци.

Така Лацио събра 28 точки и измести от четвъртото място Милан, който има 27 и посреща Фиорентина по-късно днес. Каляри остават на 13-то място със 17 пункта.