2. - Италия
  3. Лече и Божинов с грешна стъпка в борбата за оцеляване

Лече и Божинов с грешна стъпка в борбата за оцеляване

Аталанта надви Фиорентина с 2:0

Отборът на Лече, където се състезава българинът Валери Божинов, загуби с 1:2 домакинството си на Парма от 35-ия кръг на италианската Серия А. Българският нападател бе на резервната скамейка на своя тим и остана там по време на целия двубой.

Себастиан Джовинко изведе Парма с гол напред в 67-ата минута, а в 78-ата Габриел Палета отбеляза второто попадение за гостуващия тим. Ненад Томович намали на 1:2 в 83-ата минута, но Лече така и не успя да достигне до нов гол, чрез който да измъкне точка от мача, и записа поражение.

След тази загуба Лече остава на 18-ата позиция в подреждането с 35 точки, като е на 1 зад заемащия спасителното 17-то място тим на Дженоа. Парма е на 9-ото място с 47 пункта.

В друг мач от 35-ия кръг Аталанта надви с 2:0 Фиорентина. Двубоят се игра на стадион „Атлети Адзури д’Италия”, а домакините излязоха с гол напред в 11-ата минута, когато Герман Денис успя да прати кълбото в мрежата на противника. Крайното 2:0 оформи Джакомо Бонавентура в 51-ата минута.

След победата Аталанта вече има 46 точки и е на 10-ото място в подреждането. Фиорентина е на 16-ата позиция с 41 пункта.