2. - Италия
  3. Макароне отпразнува гол с бира и носи четвърта поредна победа на Емполи (ВИДЕО)

Макароне отпразнува гол с бира и носи четвърта поредна победа на Емполи (ВИДЕО)

Във вълнуващ мач от 17-ия кръг на италианската Серия А Емполи се наложи с 3:2 над Болоня като гост.

Болоня на два пъти изравняваше, но с два гола на Масимо Макароне, който отпи бира след първото попадение, Емполи спечели зрелищния двубой.

„Червено-сините” изненадаха, откакто Роберто Донадони замени Делио Роси, печелейки 13 точки в 6 кръга. Тусканците също впечатлиха, наслаждавайки се на вече четвърта поредна победа в Серия „А”.

Гостите започнаха по-силно и в 25-ата минута удар на Мануел Пучарели рикошира в Лука Росетини за 1:0.

Матия Дестро беше повален на границата на наказателното поле и Андреа Коста получи жълт картон, докато Болоня искаше директен червен. Все пак те успяха да изравнят от отдалата им се възможност. Франко Бриенца думна в близкия горен ъгъл в 36-ата минута.

Емполи възстанови своя аванс с великолепна атака три минути преди почивката. Желински копна фамозно и Макароне от въздуха намери близкия ъгъл отблизо. Големият Мак отпразнува гола като отпи бира на тъчлинията със свои приятели.

Това не беше всичко. Дестро овладя подаване на Масина над цялата защита, взе предимство от неразбирателство между защитник и вратаря и търкулна в опразнената врата – 2:2.

Второто полувреме започна ударно. Пучарели догони дълга топка и успя да се пребори на аутлинията с Масина преди да центрира, а Макароне, който при първоначалния пас беше в засада, заби с глава за крайното 3:2.

Емполи се изкачи на 6-ото място с актив от 27 точки, докато Болоня остана 13-и с 19 точки.