2. - Италия
  3. Наполи прати Фрозиноне с единия крак в Серия Б

Наполи прати Фрозиноне с единия крак в Серия Б

Пертенопеите продължават мисията си да финишират втори

Наполи победи Фрозиноне с 2:0 на "Бенито Стирпе" и засили "лъвовете" към Серия "Б". Срещата нямаше голямо значение за неаполитанците, след като гонитбата с Ювентус приключи в полза на торинския колос.

Все пак мачът ще се запомни с факта, че Дрис Мертенс изравни по голове в италианския шампионат футболното божество Диего Марадона. Легендарният аржентинец има 81 попадения на сметката си в Серия "А", а вече с толкова може да се похвали и белгийският нападател. В осмата минута домакините от Фрозиноне можеха да открият резултат при контра, но в крайна сметка Андреа Пинамонти прати топката в аут от изгодна позиция. В 19-ата минута Мертенс направи 1:0 с прекрасно изпълнение от фаул на границата на наказателното поле, при което Марко Спортиело не успя да реагира навреме.

Скоро след почивката Амин Юнес завърши хубава акция на Наполи за 2:0. Това беше трети гол в първенството за бившия полузащитник на Борусия (Мьонхенгладбах) и Аякс. Загубата намалява шансовете за спасение на "джалоросите" до минимум. Изглежда въпрос на време Удинезе и Дженоа да станат недостижими за Фрозиноне и клубът от "Бенито Стирпе" да изпадне.