2. - Италия
  3. Наполи премина през Торино на трета (ВИДЕО)

Наполи премина през Торино на трета (ВИДЕО)

Хамшик с мач №400 в Италия

Oтборът на Наполи записа лесен успех срещу Торино в среща от 5-ия кръг на Серия “А”. Играчите на Карло Анчелоти победиха с 3:1 “биковете” в мач № 400 за Марек Хамшик в шампионата на Италия. Първото попадение за “партенопеите” реализира Лоренцо Инсиние, който се възползва от груба грешка в защитата на домакините, пише "Спортал". В 21-ата минута Симоне Верди вкара втори гол в мрежата на Сиригу. Пет минути след подновяването на играта Андреа Белоти намали, а в 59-ата минута Инсиние оформи крайния резултат в сблъсъка на “Олимпико”.

Двубоят започна мечтано за гостите, след като Лоренцо Инсиние успя да накаже фатална грешка в отбраната на Торо. Симоне Верди намери Хисай по десния фланг, който центрира в наказателното поле, където Емилиано Морети сбърка, а за италианския национал остана по-лесното, а именно да разстреля Сиригу.

В 15-ата минута гостите бяха близо до втори гол. Централният бранител на Наполи Калиду Кулибали засече с глава центриране на Инсиние, но вратарят на Торино направи изключително спасяване. Шест минути по-късно обаче Симоне Верди наказа поредната грешка в защитата на домакините. Атакуващият футболист вкара първия си гол за сезона.

В последните секунди на първата част Симоне Дзадза свали с глава коженото кълбо към Томас Ринкон, който от удобна позиция шутира високо над вратата. Това бе и последната интересна ситуация за първите 45 минути на “Олимпико”.

Второто полувреме стартира добре за Торино и логично в 50-ата минута Андреа Белоти намали резултата. Звездата на тима се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Алекс Беренгер.

В 59-ата минута Лоренцо Инсиние върна преднината от два гола на своя тим. Хосе Кайехон шутира, но топката се отби в страничния стълб, след което кълбото отиде в краката на Инсиние, който не пропусна да вкара четвъртия си гол за сезона в Серия "А".

В 84-ата минута Лоренцо Инсиние пробва да вкара своя хеттрик в сблъсъка, но шутът му бе спасен от Сиригу. Три минути по-късно и Марек Хамшик стреля от дистанция, но отново вратарят на домакините се справи.

В 91-ата минута Алан бе близо до първия си гол в шампионата, но опитът му мина на сантиметри от целта. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка от Серия "А".

С този успех "партенопеите" събраха актив от 12 точки, а "биковете" имат седем по-малко. В следващия кръг Наполи е домакин на Парма, а Торино гостува на Аталанта.