2. - Италия
  3. Наполи превъзмогна кризата с 3:1 над Киево (ВИДЕО)

Наполи превъзмогна кризата с 3:1 над Киево (ВИДЕО)

Игуаин не спира да бележи в Серия А, пълен обрат за тима на Сари, който изравни Ювентус на върха

Наполи прекъсна серията от пет поредни мача без победа и направи обрат за 3:1 у дома срещу Киево в 28-ия кръг на Серия А. Така временно южняците се изравниха по точки (61) с лидера Ювентус, който в неделния следобед гостува на Аталанта.

Наполи беше в миникриза след минимални загуби от Ювентус и Виляреал и три поредни хикса по 1:1 след това.

Тази вечер срещата с „Летящите магаренца” започна по възможно най-лошия начин за неаполитанците. Влад Кирикеш замени наказания Раул Албиол и за 90 секунди игра подари гол на Киево. Кирикеш тръгна да лъже като последен в защита, но Никола Ригони му отне и вкара зад подхлъзналия се Пепе Рейна в левия ъгъл за 1:0 още във втората минута.

Наполи реагира бързо и изравни в 6-ата минута. Фаузи Гулам нахлу по лявото крило и върна пред вратата за Гонсало Игуаин, който насочи в близкия ляв ъгъл – 1:1. Това бе 26-и гол на Пипита в 28 мача за първенство.

Давид Лопес и Игуаин пропиляха добри шансове, а Киево продължи да дебне на контри и Серджо Пелисиер стреля в гредата след нова грешка на Кирикеш, но имаше и засада.

Кайехон накара вратаря Бидзари да спаси с крак, а Игуаин от воле прати високо над целта при добро подаване на Инсиние на втора греда.

В 38-ата минута Кирикеш изкупи вината си за първия гол и засече с глава центриране на Жоржиньо от корнер за 2:1.

През втората част домакините умело контролираха мача и Кайехон сложи точка на спора с гол за 3:1 20 минути преди края. Алан центрира ниско отдясно, а испанецът дебнеше на ръба на засадата и прати в близкия десен ъгъл от няколко метра.

Наполи и Ювентус са пред всички с 61 точки в битка за титлата. Киево има 34 точки на 10-а позиция.