2. - Италия
  3. Наполи разпердушини Торино в галавечер на Мертенс (СНИМКИ)

Наполи разпердушини Торино в галавечер на Мертенс (СНИМКИ)

Вижте всички резултати и голмайстори от 17-ия кръг в Италия до този момент

Наполи разби с категоричното 5:3 Торино в домакинството си от 17-ия кръг в Серия А. Герой за неаполитанци бе Дрис Мертенс, който оформи хеттрик до 22-та минута, а общо отбеляза четири гола.

В 13-та минута Наполи изпълниха заучено корнер, Кайехон получи до аута и центрира остро към дузпата, където Мертенс засече с мошен шут в мрежата.

Само пет минути по-късно той бе съборен в наказателното поле след дълъг пас към него. Самият белгиец застана зад топката и не сгреши срещу Харт. След нови пет минути резултатът вече бе класически. Кайехон стреля силно извън наказателното поле, Харт спаси, но остави топката в игра. Пред него Мертенс се възползва от това и след малко надлъгване прати топката във вратата.

След почивката Торино се вдигна на крака и в 58-та минута върнаха едно попадение. Марко Бенаси получи топката на крак и се опита да пробие в наказателното поле, но след като бе спрян, кълбото стигна до Белоти, който се разписа отблизо. В 70-та минута обаче Кайехон пусна пас по конец по дължината на голлинията към Кирикеш и резултатът набъбна до 4:1.

В 76-та минута след пряк обстрел към вратата на Наполи от свободен удар, Рейна изпусна топката и Лука Росетини се възползва от това и вкара отблизо за 4:2. Четири минути по-късно след нов рейд в атака на домакините, Мертенс получи в наказателното поле и с перфектен прехвърлящ удар по диагонал отбеляза истинско бижу. Шоуто още не беше приключило, тъй като в 86-та минута Кайехон избълска противников нападател в гръб в наказателното си поле и Яго Фалке реализира дузпата, дадена от Довери.

Така Наполи влезе с гръм и трясък в топ 3 на Серия А и измести Милан, набирайки 34 точки - една повече от росонерите.

Удинезе очаквано победи с 2:0 Кротоне като домакин на „Дачия Арена“. Без Александър Тонев в групата си, гостите допуснаха два гола от Сирил Теро в 43-та и 61-та минута.

Киево взе преднина пред Сампдория, след като ги победи с 2:1. Преди началото на кръга двата отбора бяха с равен брой точки – 22, но летящите магарета се справиха с генуезци. Точни за жълто-сините бяха Меджорини в 9-та и Пелисиер в 42-та минута. Почетното попадение за гостите отбеляза Патрик Шик в продължението на срещата

Болоня се разправи без проблеми с Пескара като гост и победи с 3:0. Решаващ момент се оказа полученият червен картон от Валерио Вере в състава на "делфините" още в 16-та минута. Головете за червено-сините отбелязаха Масина, Джемайли и Крейчи.