2. - Италия
  3. Наполи се препъна срещу Киево и приближи Юве до върха (ВИДЕО)

Наполи се препъна срещу Киево и приближи Юве до върха (ВИДЕО)

Неаполитанците остават на върха, но с точка преднина

Един от претендентите за Скудетото и лидер в подреждането на Серия А Наполи направи шокиращо равенство 0:0 срещу десетия в класирането Киево на своя "Сан Паоло".

Пертенопеите направиха изненадващо лош мач, в който Киево дори имаше шанс да вземе и трите точки при някои опасни атаки. Мачът започна очаквано силно за домакините, като до 20-та минута вече можеха да водят убедително, но удари на Зиелински, Хамшик и Инсине бяха спасени. След това обаче "летящите магарета" успяха да напипат правилната игра срещу домакините и на свой ред застрашиха вратата на Сепе с удар на Гамберини.

Втората част продължи да бъде доста трудна за Наполи и отборът в синьо така и не можеше да стигне до чиста голова ситуация. Марек Хамшик пробва удар към вратата в 68-та минута, но той беше спасен, а малко по-късно Зиелински стреля неточно. В самия край Инсине можеше да донесе трите точки, но ударът му беше отразен от Сорентино.

Така Наполи остава на първото място след като доскорошният им преследвач Интер също стъпи на криво днес и завърши 1:1 с Торино. От всичко това се възползва Ювентус, който победи трудно Беневенто с 2:1 и вече е на второто място на точка зад неаполитанците.