2. - Италия
  3. Наполи влезе в топ 4 с победа над Удинезе

Наполи влезе в топ 4 с победа над Удинезе

Пертонопеите стигнаха до трудна, но заслужена победа срещу Удинезе

Наполи победи Удинезе с 2:1 като гост на "Дачия Арена" и се завърна в топ 4 поне до неделя, когато Лацио и Аталанта изиграят своите мачове.

Точен за гостите на два пъти беше Лоренцо Инсине, а почетното попадение за Удине бе дело на Стипе Перица.

Противно на очакванията, домакините показаха по-добра игра през първото полувреме и на два пъти Дуван Запата можеше да отбелжи във вратата на Пепе Рейна. За всичките 45 минути, единственият удар към вратата на Удинезе дойде в 34-та минута.

След почивката Наполи показа друго лице и само две минути след полувремето Лоренцо Инсине откри резултата. Крилото на пертонопеите бе намерен в наказателното поле от Кайехон след хубав извеждащ пас и не сбърка от няколко метра.

Десет минути по-късно отново нападателят на Наполи бе в прегръдките на съотборниците си. Бранител в черно-бяло сбърка фрапантно, като не успя да си спре топката в собственото наказателно поле и Инсине изскочи зад гърба му, за да прати кълбото в мрежата.

В 59-та минута Стипе Перица намали с глава след корнер, но Удинезе така и не стигнаха до частичния обрат. Така Наполи вече заема четвъртата позиция в класирането с 24 точки, докато Удине са 13-ти с 15 пункта.