2. - Италия
  3. Наполи задържа теоретичните си шансове за титла след лекция над Парма (ВИДЕО)

Наполи задържа теоретичните си шансове за титла след лекция над Парма (ВИДЕО)

"Пертенопеите" отново са на 13 точки от Ювентус

Вторият в Серия А Наполи победи с 4:0 като гост Парма в мач от 25-ия кръг на Серия А. Неаполитанци не срещнаха затруднения срещу пармалатите и стигнаха до трите точки, които запазиха поне теоретичните им шансове за титла в Италия.

Срещата на "Енио Тардини" започна добре за гостите и още в 7-та минута Кайехон стреля покрай вратата. В 19-та минута Наполи разви отлична атака отляво, с която откри резултата. Пьотр Зиелински получи топката в наказателното поле и с хубав изстрел по земя отбеляза за 1:0.

Десет минути преди почивката гостите поведоха с 2:0, след като получиха пряк-свободен удар почти на границата на наказателното поле и Аркадиуш Милик го изпълни хитро под скока на стената.

След подновяването на второто полувреме Парма показа желание да намали изоставането си, но удари на Жервиньо и Юрай Куцка бяха спасени от Алекс Мерет.

В 73-та минута Милик сложи точка на спора с трети гол за Наполи, след като се възползва от грешно върната топка към наказателното поле и след като надигра защитник прати топката в долния десен ъгъл на Сепе.

Осем минути преди края Адам Кунас оформи крайното 4:0 след подаване на Симоне Верди.

Така Наполи събра 56 точки на второто място и покачи преднината пред третия Интер на десет точки. Парма пък вече 12-ти с 29 точки.