2. - Италия
  3. Палермо продължава битката с Рома за шестото място след победа над Лацио с 2:0

Палермо продължава битката с Рома за шестото място след победа над Лацио с 2:0

Отборът на Палермо постигна очаквана победа над Лацио, след 2:0 на „Ренцо Барбера”. Домакините бяха по-добрия отбор на терена, а гостите от Рим не показаха всичко, на което са способни и заслужено получиха два гола във вратата си.

Палермо бе по-активния тим в началото на мача. Стигна се до 6-ата минута, когато Александър Коларов извърши нарушение в наказателното поле и съдията без колебание посочи бялата точка. Зад топката застана Фабрицио Миколи и не остави никакъв шанс за започналия титуляр в този мач вратар Хуан Пабло Карисо. След полученото попадение Лацио създаде няколко опасни ситуации, но постепенно Палермо изравни играта и до втори гол до края първото полувреме не се стигна.

Втората част започна по-добре за домакините, които търсеха втори гол но до него така и не се стигаше. Играта бе предимно в половината на гостите от Рим, но Палермо така и не намираше начин да преодолее за втори път вратаря на Лацио. Мачът вървеше към минимална победа за Палермо, когато се стигна до 87-ата минута. Фабио Симплисио подаде към Джулио Милиачо, който с чудесен изстрел в средата на вратата отбеляза второ попадение. До края на срещата не се стигна до по-опасно положение и двубоят завърши при резултат 2:0.

След тази победа Палермо продължава битката с Рома за шестото място, даваща право за участие в Лига Европа и е с актив от 55 точки на 7-ото място, само на две от „вълците”. Лацио просто доиграва сезона и е 10-ти с 47.