2. - Италия
  3. Ради Кирилов с гол при хикс на Лумецане

Ради Кирилов с гол при хикс на Лумецане

Българският младежки национал Радослав Кирилов се разписа за Лумецане при равенството 1:1 срещу гостуващия Капри в мача от 25-ия кръг на италианската трета футболна лига.

20-годишният Кирилов, който играе на "Нуово Стадио Комунале" като преотстъпен от елитния Киево, откри резултата още в третата минута с четвъртия си гол за сезона, след като засече остро центриране по тревата в наказателното поле на Микеле Марколини.

Луиджи Дела Рока изравни от дузпа седем минути по-късно.

Резултатът се запази равен до края, въпреки че Лумецане игра с човек повече в последния четвърт час, след като защитникът на гостите Гаетано Летиция получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Кирилов.

Лумецане е на седмо място в класирането с 34 точки, а Капри е пети с точка повече. Лидер е Лече с 44 точки.

Първият в лигата печели директна промоция за Серие Б, а отборите от второ до пето място играят плейофи.
Мота доволен от Ювентус след издънката (ВИДЕО)

Направихме всичко, обяви старши треньорът след 1:1 у дома с Каляри

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1