2. - Италия
  3. Реджина обърна Каляри и запази шансове за спасение

Реджина обърна Каляри и запази шансове за спасение

Отборът на Реджина постигна изключително ценна победа с 2:1 при домакинството си на хита на сезона Каляри от 36-ия кръг на италианската Серия „А”. Калабрийците обърнаха нещата в своя полза, след като изоставаха с 0:1, и запазиха шансовете си за спасение.

Андра Лазари изведе гостите напред в резултата още в 18-ата минута с гол от близко разстояние. Само 7 минути по-късно обаче Реджина върна попадениети, чрез Фабио Чераволо, който остана непокрит в наказателното поле и с мощен удар препарира Маркети – 1:1. Победното попадение за домакините падна в 49-ата минута, а негов автор бе звездата на тима Франко Бриенца, който засече подаване на Коца и с премерен удар прати топката в мрежата за 2:1.

Така с този успех Реджина остава на предпоследното 19-о място с актив от 30 точки, на 4 зад спасителната 17-а позиция, 2 кръга преди края. Каляри пък е 9-и с 50 точки в актива си и няма за какво да се бори до края на шампионата.