2. - Италия
  3. Рома оглави Серия А с триумф във Флоренция (ВИДЕО)

Рома оглави Серия А с триумф във Флоренция (ВИДЕО)

Лацио с класически успех в Рим

Римските грандове Рома и Лацио остават в топ 4 на Серия А и след деветия кръг в първенството.

Рома оглави класирането след успех над един от преките конкуренти Фиорентина. Вълците стигнаха до успеха във Флоренция с 2:0.

Двубоят започна прекрасно за гостите, които откриха още в шестата минута. Тогава Мохамед Сала направи двойно с Пянич и с чудесен удар намери вратата от границата на наказателното поле.

Тове бе първи гол, който отбелязва гостуващ отбор на "Артемио Франки" този сезон.

Фиорентина не успя да отговори с особен натиск и бе наказана повторно. Жервиньо удвои резултата в 34-ата минута след контра атака. Флоренци го изведе срещу вратаря Татарусану и той без проблеми отбеляза.

До края Калинич пропусна сам срещу вратаря на Рома.

Мохамед Сала пък си изкара червен картон.

В същото време убедителна победа с 3:0 постигна и Лацио. "Орлите" надиграха Торино на "Олимпико".

Лулич откри малко преди края резултата, а в 70-ата минута Фелипе Андерсон удвои.

Класическото 3:0 направи Фелипе Андерсон.