2. - Италия
  3. Самп размаза Реджина с 5:0 и ги засили към Серия „Б”

Самп размаза Реджина с 5:0 и ги засили към Серия „Б”

Отборът на Сампдория постигна убедителна победа с 5:0 у дома срещу борещия се за оцеляване тим на Реджина. „Моряците” се развихриха от първата минута, а ранният червен картон за гостите от Реджо Д’Калабрия предопредели крайния изход от двубоя.

Головата фиеста започна още в първата минута, когато Даниеле Десена остана непокрит в наказателното поле и с хубав удар с десния крак препарира стража на гостите. В 19-ата минута положението за Реджина стана още по-лошо, след като Валдес получи директен червен картон за умишлена игра с ръка. В 30-ата минута Десена вкара втория си гол в мача с удар от далеч, а 6 минути по-късно Делвекио с глава направи преднината на домакините класическа.

Още в началото на второто полувреме Самп стигна до четвърти гол, а негов автор бе младата сензация Марилунго, който отблизо с глава чукна топката в мрежата на Реджина, след центриране на Падалино. В 52-ата минута Джампаоло Пацини, който се скъса да изпуска до този момент, успя също да запише името си сред голмайсторите, след като отблизо разстреля стража на Реджина. Резултатът вече бе 5:0, а минутата бе едва 53-та. Въпреки това, отборът на Сампдория не стигна до нови попадения и пожали клетите Реджина.

С тази победа „моряците” се изкачиха на 12-о място с актив от 44 точки и ще до края на сезона ще се концентрират единствено върху финала за Купата на Италия срещу Лацио. Реджина пък остана на последното 20-о място с 27 точки, на 3 от спасителното 17-о място.