2. - Италия
  3. Сампдория доближи още повече Дженоа до чертата на изпадащите с победа в дербито (ВИДЕО)

Дория със заслужен успех срещу градския съперник на "Мараси"

Сампдория победи с минималното 1:0 Дженоа в дербито на Генуа от 28-ия кръг на Серия А. Може да се каже, че успехът на символичните гости бе напълно заслужен, след като Дженоа записаха едва три удара към вратата на противника за всички 90 минути.

Първото полувреме премина главно в центъра на терена, като и двата отбора бяха доста предпазливи. Въпреки това, всички ситуации през началните 45 минути бяха пред вратата на Дженоа. Луис Муриел и Фабио Куалярела стреляха опасно до 11-та минута, а след това отново двамата имаха възможности за гол.

След почивката сините продължиха с по-добрата игра, като главните действащи лица пред Ламана отново бяха Муриел и Куалярела. В 58-та минута Лаксалт отправи точен удар към врата на Дория, което беше и първият шут въобще по посока на Вивиано.

В 71-та минута Муриел най-накрая успя да се разпише, след като се възползва от елементарна грешка при изнасянето на топката от страна на Дженоа, напредна в наказателното поле и с удар в далечния ъгъл откри.

Така Сампдория вече е 9-ти с 41 точки на една от 8-ия Фиорентина, докато Дженоа е 15-ти на седем точки от последната позиция над чертата в Серия А.