2. - Италия
  3. Сампдория обърна Удинезе с ВАР

Сампдория обърна Удинезе с ВАР

Дория вече изплуваха над опасната зона

Сампдория победи с 2:1 Удинезе в дербито в долната половина на класирането в Серия А. Генуезци постигнаха пълен обрат, след като зебрите откриха още в 29-та минута.

Oще в 3-ата минута Удинесе привидно откри. Илия Несторовски се извиси над всички в наказателното поле и попари вратата на домакините. След преразглеждане с ВАР обаче голът бе отменен.

В 12-ата минута Гастон Рамирес отвърна с греда за домакините, след центриране от фланга. Все пак в 29-ата минута Несторовски празнува, след като се оказа непокрит на границата на наказателното поле, отправи изстрел, който рикошира и влезе неспасяемо зад Аудеро за 0:1.

Дълбоко в добавеното време на първата част Сампдория изравни. Маноло Габиадини се засили от пряк свободен удар и прати коженото кълбо по страхотен начин в горния десен ъгъл.

В 75-ата минута домакините стигнаха до пълния обрат. Те получиха правото да изпълнят дузпа след преразглеждане с ВАР. С отговорността се нагърби Гастон Рамирес, който показаха хладнокръвие и прати топката неспасяемо в лявата част на вратата за крайното 2:1.