2. - Италия
  3. Сампдория отново не победи вкъщи и пропусна да изпревари Рома (ВИДЕО)

Сампдория отново не победи вкъщи и пропусна да изпревари Рома (ВИДЕО)

Моряците останаха шести в Серия А

Сампдория записа равенство 1:1 с Торино при домакинството си от 23-ия кръг на Серия А. И двата гола паднаха през първата част, а моряците не успяха да се възползват от численото си приемущество в последните 15 минути.

Срещата на "Луиджи Ферарис" започна по-добре за домакините и още в 11-та минута Лукас Торейра откри за генуесци от пряк-свободен удар. След първия гол в срещата, играта се изравни и Торино успя бързо да се върне в мача, след като в 25-та минута Афри Акуа изравни за "биковете".

След почивката Сампдория вдигна сериозно оборотите и на няколко пъти беше близо да изравни, но ударите на Ферари и Линети минаха покрай вратата. В 73-та минута героят за Торино Афри Акуа получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко за последната четвърт от двубоя. Това обаче не повлия на гостите и те успяха да запазят точката до края.

По този начин Сампдория остава шести в класирането с 38 пункта, докато Торино се изкачи на деветото място, изпреварвайки Удинезе.

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1