2. - Италия
  3. Сампдория влезе в Топ 6 след бой над Удинезе (ВИДЕО)

Сампдория влезе в Топ 6 след бой над Удинезе (ВИДЕО)

В герой за домакините се превърна Куалярела, който се разписа на два пъти

Отборът на Сампдория спечели домакинството си на Удинезе с 4:0 в среща от 21-ия кръг на Серия "А". В герой за "моряците" за пореден път се превърна неостаряващият Фабио Куалярела, който се отчете с два гола и една асистенция. Нападателят изравни и рекорда на Габриeл Батистута от сезон 1994/95 за отбелязани голове в 11 последователни мача.

Куалярела бе точен от точката за изпълнение на дузпа в 33-ата и 55-ата минута, а в 78-ата минута подаде за гола на Маноло Габиадини. Преди това Рикардо Сапонара бе точен в 68-ата минута. Успехът изстреля Сампдория на 5-о място във временното класиране, а Удинезе остава на 10-а позиция.

Шоуто на "Луиджи Ферарис" започна в 33-ата минута с първия гол на Фабио Куалярела от дузпа. Опитният нападател реализира 11-метров наказателен удар, отсъден за неразчетена проява на Валон Бехрами срещу футболист на "моряците".

Швейцарският национал изрита своя опонент в опита си да изчисти топката. Главният съдия Давиде Маса не се поколеба да отсъди дузпа, която Куалярела прати във вратата на Хуан Мусо. Само три минути по-късно Куалярела създаде нова възможност за тима си от игрова ситуация, но стражът на Удинезе успя да се разтегне и да парира удара на ветерана.

В 55-ата минута Самп получи правото да изпълни втора дузпа за игра с ръка на Николас Опоку в наказателното поле. Наказателният удар бе изпълнен отново от Куалярела, който стреля неспасяемо под напречната греда. В 68-ата минута резултатът стана класически, а до името на Куалярела при голмайсторите се нареди Рикардо Сапонара. Полузащитникът получи прецизен пас зад защитата на Удинезе от Карол Линети и с едно докосване прати топката във вратата. В 78-ата минута появилият се от резервната скамейка Маноло Габиадини вкара след само пет минути игра. Куалярела, изтеглил се на левия фланг, пусна майсторско успоредно подаване към Габиадини в наказателното поле, а нападателят стреля в обратния ъгъл за крайното 4:0.