2. - Италия
  3. Сасуоло спечели местното дерби и върна Карпи в зоната на изпадащите (ВИДЕО)

Сасуоло спечели местното дерби и върна Карпи в зоната на изпадащите (ВИДЕО)

Сасуоло е само на точка от шестия Милан

Сасуоло спечели с 3:1 гостуването на Карпи в първа среща от 31-ия кръг на Серия А и върна новаците в зоната на изпадащите.

Карпи тъкмо бе излязъл от изпадащите за първи път този сезон след две поредни победи, но в местното дерби тази вечер се оказа изоставащ още в 6-ата минута. Сансоне получи пас от Дефрел, избяга от засадата и вкара под гредата за 1:0.

Гостите доминираха, но Карпи изравни в 25-ата минута, когато централният бранител Рикардо Гальоло вкара първия си гол в калчото след центриране на Лоренцо Пашути от статично положение.

10 минути по-късно Сансоне върна от аутлинията за Дефрел и този път двамата си размениха ролите на асистент и голмайтор за 2:1.

Манкосу трябваше да изравни веднага, но не можеше да повярва, че не е в засада от непосредствена близост пред вратата и би неточно.

Сасуоло играеше на контра през втората част и изпусна златни възможности, но все пак в 73-ата минута Ачерби бе оставен сам след корнер и с глава оползотвори центрирането на Сансоне за 3:1.

Сасуоло е седми  с 48 точки, само на една зад шестия Милан и се бори за място в Европа. Карпи е 18-и с 28 точки, колкото има и Палермо, но с по-лоша голова разлика от отбора на Ивайло Чочев.