2. - Италия
  3. Слаб Наполи продължава да гони вятъра "Ювентус" след драматичен успех в Каляри

Слаб Наполи продължава да гони вятъра "Ювентус" след драматичен успех в Каляри

Неаполитанците взеха трите точки в продължението на срещата

Вторият във временното класиране на Серия А Наполи победи с минималното 1:0 Каляри при гостуването си от 16-ия кръг на Калчото. Единтсвеното попадение отбеляза Аркадиуш Милик в продължението на мача.

Първото полувреме в Сардиня бе доста равностойно, като Наполи можеше да поведе чрез Онас, Милик и Пена, докато домакините бяха близо до попадението след удари на Фараго и Жоао Педро.

След почивка Наполи задържаше повече топката, но головите положения липсваха. Милик беше най-честият главен герой в наказателното поле на Каляри, но ударите му минаваха покрай вратата. Така всичко отиваше към нулево равенство на "Сарденя Арена", когато в 91-та минута Милик отбеляза страхотен гол от пряк-свободен удар и донесе трите точки за неаполитанците.

Така Наполи събра 38 точки на втората позиция и остава на осем зад Ювентус. Каляри пък потъна до 13-то място със 17 пункта.