2. - Италия
  3. Удинезе с четвърта поредна победа (видео)

Удинезе с четвърта поредна победа (видео)

Удине се наложи с 2:0 над Катаня, Парма без Божинов с важен успех в Италия

Отборът на Удинезе постигна четвърти пореден успех в италианското първенство. В мач от 30-ия кръг на Серия "А" черно-белите победиха гостуващия тим на Катаня с 2:0. Попаденията за домакините отбелязаха Гьокан Инлер в 22-ата минута и Антонио Ди Натале в 74-ата минута от дузпа. Това бе 25-о попадение за Ди Натале, който е водач при голмайсторите в Италия, следван от Едисон Кавани. Стрелецът на Наполи обаче изостава с цели 5 гола от водача преди домакинството на Каляри.

Срещата на "Стадио Фрюли" започна с по-активна игра на гостите, но те така и не се възползваха от сътворените положения пред вратата на Ханданович. Така в 22-ата минута тимът на Удинезе откри резултата с попадение на Инлер, който се разписа от границата на наказателното поле с хубав удар в долния десен ъгъл. Докрая на полувремето домакините можеха да удвоят преднината си, но два пропуска направи защитникът Бенатия.

Втората част протече при поделено надмощие. И двата тима създадоха по няколко положения, но мерникът на футболистите не бе точен. Така се стигна до 75-ата минута, когато Алексис Санчес бе фаулиран от Марчезе в наказателното поле на Катаня и главният рефер Кармине Русо не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Ди Натале, който хладнокръвно реализира за 2:0.

Тази победа изкачва тима на Удинезе на трета позиция с актив от 56 точки, докато Катаня е 15-и с 32 пункта.

В друг мач от Серия "А" тимът на Парма постигна важна победа като гост на Сампдория с 1:0. Валери Божинов бе в групата за мача, но така и не се появи в игра. В негово отсъствие атаката "дуковете" водеха Себастиян Джовинко и Рафаеле Паладино. Единственото попадение в срещата отбеляза бранителят Кристиан Дзакардо, който засече с глава центриране на Масимо Гоби в 65-ата минута. В продължението на срещата гостите останаха с човек по-малко тъй като Блерим Джемайли си изкара втори жълт, респективно червен картон, но това не се отрази по никакъв начин на изхода от двубоя.

Победата изкачи Парма с две позиции и в момента заема 14-о място с актив от 32 точки. Тимът на Сампдория пък е 16-и с 31.