2. - Италия
  3. Удинезе уби надеждите на Реджина за спасение - 2:0 на "Оресте Гранило"

Удинезе уби надеждите на Реджина за спасение - 2:0 на "Оресте Гранило"

Удинезе постигна победа с 2:0 на Реджина в скандален мач от 31-ия кръг на италианската Серия "А", който се игра на стадион "Оресте Гранило" в Реджо Ди Калабрия. Двубоят ще се запомни с двете изпуснати дузпи и двата червени картона за домакините, които бяха съответно за Ланзаро и Барила.

Отборът на Удинезе имаше шанс да открие резултата в 56-ата минута, когато съдията отсъди дузпа и изгони Ландзаро от домакините, но Домици пропусна от "бялата точка". В 62-ата минута скандалният рефер Де Марко изгони и втори футболист на Реджина - Антонино Барила. Домакините съвсем логично се прибраха в защита, но фрапиращото е, че те можеха да достигнат до победата, въпреки че бяха с 9 души на терена.

В 81-ата минута Александър Лукович от гостите спъна Лука Виджиани в наказателното поле и неориентираният до този момент Де Марко отсъди дузпа в полза на домакините. Тя обаче бе изпусната от Бриенца, който по този начон тотално закопа своя отбор. Герой за Удинезе стана Флоро Флорес, който отбеляза двата гола за своя отбор в заключителните минути на двубоя. Първото попадение на нападателят бе в 85-ата минута след многоходова атака и пас Паскуале от дясно. Вторият гол в 90-ата минута отново бе дело на Флорес. В ситуацията той получи пас от своя съотборник Игхало и от 4-5 метра прониза Пуджони.

След този мач, Удинезе заема 12-ото място в класирането с актив от 39 точки, а Реджина е на 20-ата позиция с 20 точки и на практика почти се прости с шансовете си да остане в елита.