2. - Италия
  3. Валери Божинов с 55 минути игра при нулево равенство на Верона

Валери Божинов с 55 минути игра при нулево равенство на Верона

Верона изостава на 6 точки от 2-ото място, което дава право на директна промоция, и на 9 от първото

Българският нападател Валери Божинов не успя да помогне на отбора на Верона при гостуването на Про Верчели от първенството на Серия Б в Италия. Мачът завърши 0:0, а Верона има едва една победа в последните пет шампионатни срещи.

Така „жълто-сините” изостават на 6 точки от 2-ото място, което дава право на директна промоция, и на 9 от първото.

Стабилният отбор на Сасуоло явно тази година няма да пропусне промоцията в Серия А и води с 45 точки, пред Ливорно с 42, а Верона е на 3-ото място с 36. Четвъртият Варезе изостава на 7 точки от Верона.

Божинов започна като титуляр и игра 55 минути, след което беше заменен от Андреа Коко. Българският национал опита на два пъти да вкара, но вратарят Алекс Валентини спасяваше майсторски. Гостите доминираха много сериозно, отправиха 16 удара в срещата срещу само 4 от тима на Про Верчели. Но и Божинов, и Качия, и Коко, и Емануел Бенито не успяха да преодолеят вратаря домакините.

Мота доволен от Ювентус след издънката (ВИДЕО)

Направихме всичко, обяви старши треньорът след 1:1 у дома с Каляри

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1