2. - Италия
  3. Верона удари Каляри в мач с два червени картона

Верона удари Каляри в мач с два червени картона

С този успех домакините се изкачиха на седмо място в класирането

Верона победи с 2:1 Каляри в мач от 26-я кръг на Серия А. Двата състава приключиха двубоя с по 10 суши, след като първо Фабори Борини от домакините и Лука Сигарини от гостите бяха изгонени.

В 14-ата минута Верона поведе. Самуел ди Кармине засече с глава центриране на Дарко Лазович и прати топката мв мрежата зад Алесио Крано. Пет по-късно домакините удариха греда, след като Лазович преодоля двама души, напредна и шутира от границите на наказателното поле.

Верона удвои в 26-ата минута. Валерио Вере подаде на Ди Кармине, който стреля в горния десен ъгъл за 2:0. В 34-ата домакините останаха в намален състав. Джанлука Манджанело изпрати Фабио Борини към съблекалнята след намесата на ВАР.

В 43-ата минута Каляри върна един гол. Лука Пелегрини се извиси над защитата и насочи топката към Джовани Симеоне, който не сгреши – 2:1.

В 54-ата минута Симеоне нахлу в наказателното поле и се строполи на земята, но реферът не посочи бялата точка. В 70-ата гостите също останаха с 10 души. Лука Сигарини влезе грубо в краката на играч на Веона и съдията му вдигна втори жълт картон.

С този успех Верона се изкачи на седмо място с 38 точки, а Каляри остава на 12-о с 32.