2. - Италия
  3. Верона взе точка от градското дерби с гол от явна засада (ВИДЕО)

Верона взе точка от градското дерби с гол от явна засада (ВИДЕО)

1:1 на "Марк Антонио Бентегоди" с нередовен гол и натиск на Киево

Киево и Верона си размениха по един гол през втората част за 1:1 в градското дерби от 7-ия кръг на Серия А.

През първата част Киево натискаше и играеше атрактивен футбол, но не можеше да преодолее вратаря Рафаел.

Вивиани накара стража на Киево – Бизари, да избива силния му шут, а пред другата врата Рафаел извади изпод гредата топовен шут на Лука Ригони. Изстрел на Валтер Бирса застрашително падаше също под гредата, но Рафаел акробатично спаси. Бошкян Цезар пък не успя да стигне до центриране на Бирса от свободен удар.

20 минути преди края Верона поведе от явна засада. Централният бранител Вагелис Морас отклони с глава центриране от пряк свободен удар към втора греда, където Ерик Пизано се разписа, но пасът с глава поставяше голмайстора поне метър в засада. Съдиите неясно как не забелязаха това и голът бе зачетен.

Съдбата си върна на Пизано и 7 минути преди края той загуби топката на десния фланг, Гоби веднага центрира, а Лукас Кастро надскочи съперника си и с глава заби под гредата за 1:1.

Киево временно се качи до четвърто място с 12 точки, Верона е все още без победа от началото на сезона с 4 равенства и 4 точки.