2. - Италия
  3. Втора поредна загуба и ШЛ вече се изплъзва от Аталанта (ВИДЕО)

Втора поредна загуба и ШЛ вече се изплъзва от Аталанта (ВИДЕО)

Торино пребори бергамаските във втория мач от кръга в Италия

Един от претендентите за четвъртото място в Серия А Аталанта загуби с 0:2 от Торино при гостуването си на "биковете" в мач от 25-ия кръг на Калчото.

Възпитаниците на Гасперини за втора поредна седмица не взеха нито точка, след като миналата събота отстъпиха с 1:3 от Милан като домакин и са вече на седем пункта от "росонерите", които заемят четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига догодина.

Срещата на "Стадио Олимпико ди Торино" започна по-добре за "биковете", като с опасни удари се отчетоха Белоти, Лукич и Фалке. Аталанта пък трудно стигаше до вратата на Сиригу. В 42-та минута Торино стигна до корнер, който защитниците в бяло не успяха да изчистят и Армандо Ицо прати топката в мрежата от около 10 метра.

Веднага след почивката домакините покачиха аванса си. Яко Фалке получи перфектно центриране отляво, овладя с едно докосване и с хубав изстрел прониза Бериша за 2:0.

Малко по-късно отново той можеше да оформи класически успех за "Граната", но без успех. Аталанта пък продължаваше да няма никаква идея в атака без капитана си Папу Гомез, което очевидно беше голями проблем в играта на синьо-черните.

Така Торино събра 38 точки и вече е един от фаворитите за място в Лига Европа. Аталанта са със същия брой точки на шестото място - точно пред днешния си съперник.