2. - Левски
  3. Антонио Вутов се присъединява към юношите до 17 години

Антонио Вутов се присъединява към юношите до 17 години

Полузащитникът на Левски Антонио Вутов ще се присъедини към юношеския национален отбор до 17 години за приятелските мачове с Швеция в края на месеца, разкри селекционерът Методи Деянов

Полузащитникът на Левски Антонио Вутов ще се присъедини към юношеския национален отбор до 17 години за приятелските мачове с Швеция в края на месеца, разкри селекционерът Методи Деянов. Вутов, който този сезон се превърна в най-младият футболист в историята на Левски, играл в официален мач, пропусна гостуването на Австрия (1:2), за да бъде на разположение на сините за финалния кръг от българския шампионат.

Към групата от 18 момчета, които бяха в плановете на Деянов за визитата в Ройте, ще бъде добавен и защитникът на Литекс Чавдар Ивайлов.

В отсъствието на Вутов и Ивайлов България (U17) допусна разочароващо поражение от Австрия с 1:2. Нашият тим поведе в резултата в 16-та минута след отлична контраатака, при която капитанът Мики Орачев напредна отляво и изпрати прехвърлящо подаване към Кирил Десподов. Нападателят на Литекс успя да надбяга централните защитници на домакините и с хубав шут с външен фалц с десния крак откри резултата.

След попадението обаче българите предоставиха инициативата на австрийците и те изравниха в самия край на първото полувреме. Малко след подновяването на играта през втората част Бундестима стигна и до второ, оказало се и победно попадение.

„Много съм разочарован, и то не толкова от резултата, колкото от играта, която показахме. Бих казал, че това ни беше най-слабият мач. До гола, който вкарахме, всичко се разви идеално за нас. Бяхме компактни, блокирахме всички опити на Австрия да застраши вратата ни, възползвахме се от бързината на Десподов в атака. Но след като поведохме, все едно на терена се появи друг отбор, а не нашият. Необяснимо за мен сякаш се предадохме при 1:0 за нас", коментира Методи Деянов.

След прибирането в България юношите ще получат двудневна почивка, преди на 27 май да се съберат за контролите с Швеция на 29-ти и 31-ви май. И двата двубоя със скандинавците ще се изиграят в Благоевград.