2. - Лига Европа
  3. Бешикташ и Локо (Москва) с ценни победи като гост (ВИДЕО)

Бешикташ и Локо (Москва) с ценни победи като гост (ВИДЕО)

Руснаците с убедителен успех в Лисабон

Отборите на Бешикташ и Локомотив (Москва) започнаха по най-добрия начин в група Н на Лига Европа. Те постигнаха победи при гостуванията съответно на Шкендербеу и Спортинг Лисабон.

Турският гранд стигна до минимален успех с 1:0 над Шкендербеу. Единственото попадение реализира Хосе Соса в 28-ата минута като с десния крак засече пас с глава на Тосун.

До края на полувремето турците пропуснаха шансове чрез Хътчисън и Фрей.

През второто полувреме Соса пропусна да реализира за втори път в 57-ата минута.

Домакините не успяха да осъществят сериозен натиск в края, но все пак имаха добър шанс чрез Бериша, който бе отразен от вратаря на Бешикташ.

Както е известно Шкендербеу е първият от Албания в Лига Европа.

В другия мач от групата Локомотив Москва надигра с 3:1 Спортинг в Лисабон.

До момента португалците не бяха губили в Лига Европа и бяха с 20 мача без поражение.

Руснаците стартираха обаче прекрасно и откриха чрез Самедов в 12-ата минута. Удар на Ниасе бе спасен от Руи Патрисио, а Самедов направи добавка. Гостите имаха и още един добър шанс до края на полувремето.

Втората част започна положително за домакините, които изравниха само пет минути след началото й. Тогава Мане намери Монтеро и той с мощен удар не остави шансове на Гилерме.

Точно шест минути се задържа равенството и Самедов реализира втория си гол в мача - 2:1.

Ниасе, който асистира за второто попадение, оформи крайния резултат в 65-ата минута. Тогава той се разписа след отличен самостоятелен пробив.

ОБЗОР: Аякс разпиля Бешикташ с 4:0 (ВИДЕО)