2. - Лига Европа
  3. Палачът на Черно море постигна авторитетна победа над австрийския шампион (ВИДЕО)

Динамо (Минск) надигра Залбург с 2:0 и докосва групите на Лига Европа

Динамо (Минск), който изхвърли Черно море от турнира Лига Европа, постигна много престижен домакински успех с 2:0 над австрийския шампион Ред Бул Залцбург и е само на крачка от груповата фаза на турнира.

Австрийците отпаднаха от Малмьо в квалификациите за Шампионска лига, а днес бяха надиграни след два гола през втората част на стадион „Динамо” в Минск.

През цялата първа част гостите от Залцбург бяха много по-активни, но веднъж след далечен удар топката мина на сантиметри над гредата, а гвинеецът Наби Кейта направи огромен пропуск от 6-7 метра фронтално срещу вратата.

Бившият играч на ЦСКА и Вихрен Удоджи бе титуляр за белорусите, а изваждането му в 53-ата минута донесе късмет на Динамо. Неговата смяна Ненад Адамович разигра отлично вляво със съотборник и центрира пред вратата, Бечирай се размина, вратарят изби леко с ръка, но Расадкин с глава добута зад голлинията – 1:0 след 57 минути игра.

Австрийците пропуснаха 2-3 добри положения от статични ситуации за изравняване и бяха наказани в добавеното време. В 91-ата минута Динамо изпусна 100-процентово положение след грешка на последния бранител на Залцбург, но в 93-ата минута след нова отлична акция на Адамович вляво, Витус нацели далечната греда, но топката се върна към Адамович, който на празна врата направи 2:0.

Реваншът е след седмица в Австрия, а Динамо има чудесни шансове да продължи напред.

ОБЗОР: Аякс разпиля Бешикташ с 4:0 (ВИДЕО)