2. - Лига Европа
  3. Венци Христов само изгледа как Шкендербеу отнесе пет гола от Спортинг (ВИДЕО)

Венци Христов само изгледа как Шкендербеу отнесе пет гола от Спортинг (ВИДЕО)

Локо (Москва) удържа 1:1 с 10 души срещу Бешикташ в Москва

Локомотив (Москва) остана непобеден в група H на Лига Европа, след като удържа 1:1 с 10 души у дома срещу Бешикаш в третото завъртане в груповата фаза.

В другия мач от групата Венцислав Христов остана неизползвана резерва, а неговият Шкендербеу бе разбит с 1:5 като гост на Спортинг (Лисабон).

Централният нападател на албанския шампион – Хамди Салихи, бе изгонен с два жълти картона още в 23-ата минута.

До почивката Спортинг получи две дузпи и ги реализира чрез Алберто Акуилани (’38) и Фреди Монтеро (’41).

След почивката Матеус Перейра вкара два гола, а между неговите попадения се разписа и Тобиас Фигейредо и бившият отбор на Валери Божинов поведе с 5:0.

В самия край косовският бранител Яшаница вкара почетен гол за Шкендербеу за крайното 5:1.

По същото време в Москва, през първата част Бешикташ играеше по-разумно и имаше превес, но головите положения липсваха, като двата отбора се ограничаваха до далечни удари, които не носеха реална заплаха.

В началото на втората част крилото Гьокхан Торе се откъсна сам срещу вратата, но би крайно неубедително в аут и дори не накара вратаря на Локомотив – Гийерме, да се намесва.

После Локомотив натисна и сътвори няколко мелета пред вратата на турския гранд, който оцеля. В 54-ата минута Ниасе проби отляво, ударът му бе избит и топката стигна до Майкон, който отблизо простреля вратаря Зенгин – 1:0 за руския тим.

След час игра Локомотив направи голям двоен пропуск и плати скъпо след четири минути. Йозякуп стигна с рейд пред наказателното поле, където чукна до себе си за Марио Гомес, опитният нападател укроти топката и от границата на наказателното препарира Гийерме с нисък удар в десния ъгъл за 1:1.

Ведран Чорлука си изпроси директен червен картон в 69-ата минута за спречкване с двама противници, при което размаха ръце и нанесе удари. До края обаче Локомотив успя да удържи ремито и остава фаворит за класиране напред след две победи и хикс тази вечер.

Локомотив е лидер в групата със 7 точки, Бешикташ е втори с 5, Спортинг има 4, а Шкендербеу е последен без актив.