2. Локомотив (Пд)
  3. Ботев победи Локомотив, но отпадна от Купата на БФС

Ботев победи Локомотив, но отпадна от Купата на БФС

В първия мач "канарчетата" допуснаха загуба с 0:3

Ботев победи с 2:0 Локомотив на реванша от полуфиналите за Купата на БФС при набор 2000. В първия мач обаче "канарчетата" допуснаха загуба с 0:3 и с общ резултат 2:3 напускат надпреварата. На естествения терен в "Коматево", пред над 450 зрители, "жълто-черните" прегазиха тотално своя съперник, но стигнаха само до две попадения. От своя страна "черно-белите" заложиха на лежане по терена и бавене на времето, което в крайна сметка им донесе класирането на финал, пише сайтът на Ботев.

Още в 40-ата секунда Благой Костандовски стреля към вратата на "железничарите", но ударът бе слаб и не затрудни вратаря. В 2-ата минута Станислав Шопов отправи удар от границата на наказателното поле, а кълбото премина на метър от страничната греда. В 5-ата минута Димитър Митков също пробва късмета си, но и неговият удар от 15 метра бе неточен.

С течение на времето натискът на ботевистите се засилваше и така се стигна до 16-ата минута, когато резултатът бе открит. Топката бе центрирана към наказателното поле на Локомотив, роденият през 2002 година Станислав Шопов върна към Иван Василев и нападателят от няколко метра прати топката в мрежата за 1:0. В 22-ата минута гостите стигнаха до първата си добра ситуация, след като "канарчетата" сбъркаха в защита и последва удар от границата, но той мина на метър над напречната греда. В 25-ата минута гредата спаси "смърфовете" от втори гол във вратата им. Благой Костандовски стреля, вратарят изпусна топката и тя попадна в Иван Василев, който от 4-5 метра нацели страничния стълб.

В 29-ата минута Томас Тотков центрира от ъглов удар и Димитър Аврамов засече с глава, но топката не намери рамките на вратата. В 35-ата минута Иван Василев взриви трибуните и накара големия брой ботевисти по трибуните да започнат да мечтаят. Благой Костандовски центрира отляво, а нападателят на "канарчетата" изпревари защитата и за втори път простреля вратаря на "смърфовете" - 2:0.

След почивката доминацията на ботевистите бе пълна и момчетата на Иван Цветанов и Стефан Стоянов стигнаха до няколко великолепни възможности за трети гол. В 48-ата минута Габриел Земярски изпълни свободен удар от 20 метра, но топката премина високо над вратата. В 52-ата минута топката бе върната към вратаря на "черно-белите", който под бурните освирквания на феновете се засуети и улови кълбото, а главният съдия отсъди непряк свободен удар на 10 метра от вратата на Локомотив. При последвалото изпълнение обаче топката премина встрани от гредата и "жълто-черните" пропиляха нов златен шанс.

След 60-ата минута футболистите в "черно-бяло" започнаха да бавят времето с лежане по терена, което на моменти придобиваше комични измерения и изнерви феновете на Ботев. В 65-ата минута Димитър Пройчев стреля от границата на наказателното поле, топката се насочи под гредата, но стражът на "смърфовете" демонстрира отличен рефлекс и изби. 2 минути по-късно "железничарите" стигнаха до най-чистото си положение, но вратарят Стелиан Ангелов се намеси великолепно и отрази удар на останал очи в очи с него нападател.

В 71-ата минута Димитър Пройчев имаше нов добър шанс за изравняване на общия резултат от двата двубоя, но ударът му от 16 метра профуча над напречната греда. В 78-ата минута Станислав Шопов се опита да пусне хитър пас зад гърба на защитата, но в последния момент бранител протегна крак и изби в корнер. При последвалия ъглов удар Димитър Аврамов можеше да се разпише, но ударът му не намери очертанията на вратата. В даденото от съдията продължение футбол почти не се игра, тъй като локомотивци падаха един след друг на терена.

След края на мача "канарчетата" бяха изпратени с бурни аплодисменти от зрителите. Момчетата на Иван Цветанов и Стефан Стоянов се бориха до последната минута, но нямаха шанс да реализират положенията си и могат само да съжаляват за началните шест минути на втората част на първия мач, когато "черно-белите" стигнаха до трите решаващи попадения.