2. Локомотив (Пд)
  3. Децата на Локо и Ботев се хвърлят в битка за първото място

Децата на Локо и Ботев се хвърлят в битка за първото място

Детският тим на Локомотив (Пд) ще скача за победа над вечния съперник Ботев в битката за първото място при родените през 1998-ма година.

Детският тим на Локомотив (Пд) ще скача за победа над вечния съперник Ботев в битката за първото място при родените през 1998-ма година. Утре, неделя от 10.00 ч. на изкуствения терен на Лаута, възпитаниците на Владо Чернев ще приемат "жълто-черните", които победиха есента с 3:1 като гост в Катуница. Другия претендент в тройката е тимът на Асеновец.

Юношите младша възраст на Локомотив (Пд) записаха 11-ата си от общо 11 победи тази пролет и завършиха сезона с актив от 55 точки на временно първо място. Решаващия сблъсък между Векта и Ботев на 2ри юни ще реши възпитаниците на Васил Ангелов ще запазят първото си място, като всеки резултат различен от победа за Векта ще остави момчетата от Лаута на върха. След безгрешната си пролет, през която победиха и двата си опонента за първото място, „черно-белите” заслужават поздравления и шампионско признание.

Днес в Асеновград, родените през 1996-та година удариха класически трудния домакин Асеновецв двуостър мач. Той можеше да започне другояче, ако в 10-ата минута Димитър Здравчев се бе възползвал от груба грешка в отбраната на пловдивчани, но ударът му мина над вратата на вратаря Георги Димитров. В 21-вата минута Георги Митков изведе отлично откъсващия се Васил Димитров, който с хладнокръвенокръвно преодоля Рамадан Ахмедов и вкара първия гол в мача. В 34-ата минута грешка в защитата на домакините позволи отново на Димитров да се озове в отлична позиция и с прехвърлящ удар направи резултата 0:2.
В първата сериозна атака за вторите 40 минути, Десятков изведе Георги Митков, завършил с удар в напречната греда на Асеновец. Няколко минути по-късно Кристиян Димитров демонстрира отличен поглед върху играта и с перфектен пас в коридор изведе Васил Димитров. Последният напредна отдясно и подаде на Никита Десятков, който пред опразнената врата фиксира класическия резултат.

По същото време Спартак унижи Локо’95 с 6:0 в мач от първенството на елитната юношеска група, игран в Катуница. За тима на Митко Джоров по два вкараха Аргир Терзиев и Реджеб Аптулов, веднъж се разписа Емил Йорданов, а Илиян Геренски от тима на Стойчо Драмов си вкара автогол.