2. Локомотив (Пд)
  3. Локо и Ботев не се победиха в пловдивското дерби при набор 2003

Локо и Ботев не се победиха в пловдивското дерби при набор 2003

Двата тима завършиха наравно 1:1

Юношите на Локомотив набор 2003 завършиха наравно 1:1 с връстниците си от Ботев (Пловдив) в мач от първенството до 14 години.

Двубоят се игра тази сутрин на изкуствения терен на Лаута и бе изгледан от около 150 зрители.

Футболистите на Милен Кунчев имаха по-добрите положения в срещата, но не успяха да ги реализират, за да си осигурят победата.

През първото полувреме отборът на Локомотив бе по-настойчивият тим на терена, като на няколко пъти "черно-белите" имаха добри възможности пред вратата на Ботев. Въпреки това в последната минута на първото полувреме гостите откриха резултата за 0:1 след точно изпълнена дузпа.

Възпитаниците на Милен Кунчев не се отказаха да търсят победата и още от първата минута на второто полувреме приложиха преса на своя противник.

В 36-та минута играч на "черно-белите" стреля опасно, но на сантиметри от страничния стълб. В 50-та минута футболист на Локомотив отправи изстрел от далеч, но ударът му нацели страничния стълб на вратата на Ботев. В 54-та минута нов шут мина над напречната греда на "жълто-черните".

В 56-та минута Локомотив изравни резултата. След изпълнение на заучено положение, топката стигна до Стоян Митев, който с прехвърлящ удар прати кълбото във вратата за крайното 1:1.

Двубоят бе белязан от един неприятен инцидент. Футболистът на Локомотив Иван Колев счупи своята ръка и се наложи да бъде сменен принудително и откаран в болница. Локомотив пожелава бързо и успешно възстановяване на Иван, за да може той да се завърне съвсем скоро на терена и да бележи отново за любимия си тим.